مدعی جدید سید حسنی

مدعی جدید سید حسنی

بسم الله / 5نکته ی کوتاه در مورد علامه منصور هاشمی خراسانی، مدعی سید حسنی

1. ایشان به رغم غالب مدعیان دیگر، از سلامت روان برخوردار بوده، و به نظر بنده ، هوشمند ترین مدعیان است.

2. غالب نظرات ایشان در خصوص مظلومیت امام مهدی عجل الله تعالی فرجه، و ضرورت حرکت بسوی ظهور، مصداق «کلمه ی حق» ومورد تایید همه ی شیعیان است.

3. اما مشکل از آنجا آغاز می شود که ایشان بدون هیچ دلیل وبینه ای، تلویحا وگاه تصریحا، ادعای « سید حسنی بودن» کرده، و مردم وحکومت ها را به وجوب بیعت با خود فرا می خواند؛ وی حتی معتقد است که حکومت های منطقه از جمله جمهوری اسلامی ایران می بایست حکومت را به او تحویل دهند! که درپاسخ این دعاوی بزرگ ایشان دو مطلب بعدی (4 و 5) را متذکر می شویم:

4. ائمه اطهار علیهم السلام صریحا به ما فرموده اند: تاپیش از پیدایش علائم خمسه، ازجمله ندای آسمانی و خروج سفیانی، با هیچ مدعی مهدویت بیعت نکنید ( اسکنوا ماسکنت السماء والارض…) [1] چنانکه صریحا نیز فرموده اند: سید حسنی وسفیانی و یمانی، هرسه در یک سال ویک ماه ویک روز خروج خواهند کرد [2] . بنابراین تازمانی که ندای آسمانی شنیده نشود وسفیانی ویمانی خروج نکنند؛ ما هیچ کس را بعنوان نماینده ی خاص امام زمان نمی توانیم بپذیریم وبااوبیعت کنیم؛ وچنین بیعت هایی به نص روایت، محکوم به آتش است [3]

5. درروایت متعددی فرموده اند: علمای قم در حوالی ظهور امام مهدی، حجت برمردم جهان خواهند بود، واینان قائم مقام حجت می باشند[4]. بنابراین در هرگونه شبهه و حادثه ی تازه ای می بایست چشم وگوش به اجماع علمای قم داشته باشیم.

نتیجه نهایی انکه: سید حسنی بودن یا نبودن ایشان(وهرمدعی دیگری) تنها پس از ندای آسمانی، ومشخصا درروز خروج سفیانی ویمانی معلوم خواهد شد؛ که هریک از انها نیز مشخصات ویژه ی خود را دارند؛ و فصل الخطاب نهایی را نیز از اجماع علمای قم باید گرفت. والحمدلله رب العالمین


1.وسایل الشیعه ج11ص 36، ح3.وروایت متعدد دیگر در: ص 35 و 41.
2.دلائل الإمامة، ص 446، ح 420./و در کتب روایی معتبر فراوانی دیگر مثل: اکمال الدین/ منتخب الاثر وبحار الانوار ….
3. وسائل الشیعة، ج 11، ص 37، ح6.و……….
4. تاریخ قم، ص95، وبحار الأنوار: ج60، ص213./


..:: برای مشاهده ی این مطلب در وبلاگ آقای مشکات اینجا(+) کلیک کنین ::..

دیدگاه‌تان را بنویسید:

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.