اجتماع عظیم منتظران ظهور امام مهدی عج

اجتماع منتظران ظهور امام مهدی علیه السلام

اجتماع عظیم منتظران ظهور

1. امسال، چهاردهمین سال آغازحرکتی بزرگ ومردمی، با نام « اجتماع عظیم منتظران ظهور » است؛ که هم اکنون در بیش از 150 شهر داخل و خارج کشور برگزار می شود.

2. این حرکت، صرفا جهت دعابرای فرج، و ایجاد «اتحاد درمیان دل های منتظران» است.

3. برگزارکنندگان این برنامه، هیچ تشکیلات یا اهداف خاص دیگری را دنبال نمی کنند.

4. اصل این برنامه و نیز فعال اصلی آن،جناب سردارصفایی درمشهد مقدس (جانباز قطع نخاع و نویسنده)، مورد تایید علما و مراجع، و همچنین مورد محبت رهبر معظم است.

5. از شما دوستان گرامی دعوت می کنیم؛ با مراجعه به گروه تلگرامی با همین نام (اجتماع…) ضمن کسب اطلاعات بیشتر، همچنین در نشر گسترده ی این خبر، در همین فرصت کوتاه، مشارکت فرمایید. به نظر بنده، این یکی از فرصت های زودگذر برای ورود در میدان «السابقون» است. ( خلوص و شفافیت و سادگی این حرکت مردمی به گونه ای ست که نیاز چندان به تحقیق و تردید و استخاره ندارد. درعین حال، حتما تحقیق بفرمایید.)

توضیحاتی درمورد اصل دعا برای فرج

  1. براساس روایات شریف، یکی از قطعی ترین وظایف شیعیان در عصر غیبت، همین دعابرای فرج است که اگر به « مطالبه ی عمومی » تبدیل شود؛ قطعا ظهور امام را درپی خواهد داشت.
  2. باز هم براساس روایات: اگر مردم مسیر « مطالبه و دعا برای فرج » را انتخاب نکنند؛ بلاها و شداید آخرالزمان، ادامه می یابد؛ تاجایی که مردم برسر عقل آیند، و منجی موعود را
  3. ازخداوند طلب کنند.
  4. کسانی که درعصر غیبت، به انتظار و زمینه سازی ظهور بپردازند؛ بی شک جایگاه بسیار عظیمی درنزد خداوند و درآخرت خواهند داشت.تا آنجا که فرموده اند:

مقام چنین کسانی از شهدای اُحد نیز برتر است!

چراکه آن شهیدان عزیز، درزمان حضور، و با وجود معجزات ایمان آوردند و مجاهدت کردند؛ اما اینان در متن جذابیت ها و فشارهای (مادی و روانی) دوران غیبت، وفاداری وایمان خود را ثابت می کنند*

یادآوری ( نشانه ی ظهور ! )

بسیاری از منتظران، هنوز از « نشانه های ظهور » سوال می کنند! بنده اما شخصا به این مساله متقاعد، و تاحدی معتقد، شده ام که :

ما دیگر وارد عصر ظهور شده ایم! دلایلی هم وجود دارد….بنابراین، چیزی که باقی مانده است؛ ظهور خود امام، و قیام شخص ایشان است. وگرنه عصر ظهور، مدتی ست آغاز شده است؛ واین بدین این معناست که: در این دوران،معادلات ملک و ملکوت، همگی برمحور امر ظهور رقم می خورد. درواقع، ما نیز با این سخن کسانی که معتقدند: دیگر « وارد ظهور صغرا شده ایم » موافقیم؛ و همان طور که عرض شد، دلایلی هم براین مدعا وجود دارد. اما اهمیت این مطلب دراین است که بدانیم: احتمال ظهور شخص امام علیه السلام، در هر ساعتی از ساعات این دوران، بسیار جدی ست.


*روایاتی که مطالب بالا را بیان کرده اند؛بسیار است. نمونه هایی از آن ها را قبلا هم آورده ایم. درهرحال، این روایات را در کتاب هایی چون : اکمال الدین شیخ صدوق ره؛ مکیال المکارم؛ و یوم الخلاص… می توانید ببینید.

درباره‌ی مهدی مشکات بیاتی

مهدی مشکات بیاتی یکی از پژوهشگران فعال در زمینه ی مهدویت و آخرالزمان می باشد. عمده ی تلاش های علمی او پیرامون موضوع تمدن مهدوی یا تمدن اسلامی صورت گرفته است. ایشان علاوه بر فعالیت های پژوهشی دارای طبع شعر نیز هستند. اشعار ایشان موضوعات مختلفی از قبیل مهدویت و سبک زندگی را دربر می گیرد. (کلیه مطالب این سایت توسط مدیر بارگذاری می شود.)

همچنین ببینید

دعای فرج

دعای فرج از شب یلدا تا چهل شب هنگام سحر

دعای فرج و انتظار انتظار برای امام ظهور امام زمان، به معنی نشستن نیست. همچنین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *