سیب : سرّ سلامتی

سیب : سرّ سلامتی

نکاتی درباره میوه سیب

سلام. همه ی کسانی را که دوست دارم همیشه ازشون خواهش می کنم هر روز خصوصا صبح ناشتا یک سیب درختی تازه با پوست بخورند چون:

1. مکاتبب طبی مهم دنیا ـ مثل طب اسلامی وسنتی، طب یونان… ـ اجماع براین دارند که: هرکس هرروز سیب بخوره از پزشک بی نیاز میشه. در اسلام هم  خوردن این میوه ناشتا مستحبه. ضرب المثل انگلیسی ش را هم که همه معمولا بلدند.

2. سیب، معدل مزاج (یعنی تعدیل کننده ی مزاج) هست. براساس طب قدیم، منشأ تمام بیماری های جسمی و روانی، از غلبه ی سودا وصفرا یا هریک از اخلاط اربعه است.

3.در طب جدید هم اتفاقا همین تاکید وجود داره وبه همین خاطر نماد سلامتی در پزشکی هم عکس سیب قرمزه.

4. بوییدن این میوره در هنگام سحر، به فرموده ی امام محمد باقر علیه السلام، موجب رفع پریشانی های روانی ست.

5. اخیرا در امریکا به طور ویژه بررسی کردند و متوجه شدند کسانی که هرروز دو تا سه بار از این میوه می خورند، از سکته و چربی خون و فشار خون و قند و بسیاری دیگه از بیماری های رایج، به طرز عجیبی نجات پیدا می کنند. (مستندی در همین زمینه را چندسال پیش هم در تلوزیون نشون می داد.)

6. معتقدم اگر تمام داروهای یک داروخانه ی کامل را در هم بیفشرند و تمام ضررهاش را هم بگیرند، هرگز به اندازه ی مداومت بر این میوه، تاثیر نداره. این مطلب را پزشکی که در آخر معرفی می کنم هم صددرصد تایید کرد.

واکس میوه و پوست سیب!

البته میگن چون آن را با مواد نگه دارنده واکس می زنند، بنابراین پوستش  ضرر داره، این مطلب مورد اختلاف کارشناسان هست وبعضی ها هم میگن این طور نیست. درهرحال جهت احتیاط بهتره از سیب های ریزه و معمولی مثل همین سیب های ارزان قیمت سمیرم استفاده بشه. چون بیشتر خاصیت آن در پوست سیبه.

ضمنا بعضی ها معتقدند این میوه سفید طبیعتش گرم تر از سیب قرمزه . ولی انواع مختلف موجود (به استثنای سیب ترش) خاصیت لازم رادارند.

چندین سال پیش پزشک 85 ساله ای رادیدم که خیلی سالم وسرحال بود.  میگفت من توی این سن جراحی هم میکنم! بعد راز سلامتیش را در چند چیز خلاصه کرد. یکیش کم خوری، و دومیش را یادم نیست! [1]سومیش: سیب.  انشاالله همیشه سالم باشید.


1. به نظر خودم تفکر مثبت و آرامش. و غم وغصه و حرص و جوش نخوردن از همه چیز مهم تره و بهترین راه این حالت”اعتماد به خدا” ست.

درباره‌ی مهدی مشکات بیاتی

مهدی مشکات بیاتی یکی از پژوهشگران فعال در زمینه ی مهدویت و آخرالزمان می باشد. عمده ی تلاش های علمی او پیرامون موضوع تمدن مهدوی یا تمدن اسلامی صورت گرفته است. ایشان علاوه بر فعالیت های پژوهشی دارای طبع شعر نیز هستند. اشعار ایشان موضوعات مختلفی از قبیل مهدویت و سبک زندگی را دربر می گیرد. (کلیه مطالب این سایت توسط مدیر بارگذاری می شود.)

همچنین ببینید

صبح انسان ( اشعاری به مناسبت نیمه شعبان )

راز بیعت با امام زمان و راه میانبُر در عرفان

یادباد آن روزگاران… این یادداشت را از روزگارخوب گذشته ام پیدا کردم . روزگاری که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *