صلوات ، راهی برای فرج

بسم الله و لـلله

فکر، آن باشد که بگشاید رهی / راه، آن باشد که پیش آید شهی

(مولوی)

همدلی ، گمشده ی شیعه

درحوزه ی مهدویت آنقدر مطلب وجود دارد که هجوم مطالب، آدم را درمانده می کند. نمی داند از کجا شروع کند….توان و امکان توضیح بسیاری مطالب هم نیست. ضمن اینکه اصلا وادی مهدویت و ظهور، فقط وادی تفکر واندیشه نیست. وادی عمل و قدرت های معنوی ست. باید “سلطان” داشته باشی تا بتوانی کاری از پیش ببری. ازآن طرف هم وقتی عالَم شیاطین را بشناسیم و برنامه ها وجبهه های پیچیده و نیرومند آنها را درک کنیم . وهنگامی که خواب عمیق جامعه ی جهانی، و هزاران مشکل و مانع دیگر را نگاه می کنیم، حقیقتا نوعی یأس به انسان دست می دهد.

الان حدود دو دهه است که از زاویه های مختلف، هرچه می اندیشیم ومطالعه می کنیم، و از اهل نظر سؤال می کنیم که بالاخره چگونه می شود مسیری باز شود؛ اما جبهه ی شیاطین آنقدر متراکم است آنقدر صف بندی ها جدی ست که قابل وصف وتصور نمی باشد. از آن طرف وقتی می فهمی و می شنوی که مهدی آل محمد .صلوات الله علیه. حقیقتا دست تنها و غریب است، حقیقتا غریب وخون دل است، تاب نمی آوری… بدبختی های مردم و مشکلات ومصائب جهان اسلام و مستضعفان جهان هم که خودش درد وداغ دیگری ست…

پشه ی لاغری مثل من وامثال من چه می تواند بکند؟

دردسرتان ندهم؛ از هرطرف که معادلات را نگاه می کنیم، مشکل اصلی واصل مشکل را فقط وفقط در یک چیز می بینیم: «تفرق وناهمدلی شیعه»! کاش دوستان امام، وضعیت “مصاف” را خوب درک می کردند، ودست در دست هم می دادند. والله فرج امام و فرج همه ی بندگان خدا در همین است. خود امام مگر نفرمودند «لو ان اشیاعنا…علی اجتماع من القلوب فی الوفاء بالعهد…» ؟ پس دیگر منتظر چه هستیم؟! به خدا قسم خود امام هم نمی توانند کاری کنند. ما باید اقدام کنیم. این رسالت و ماموریت حزب شیعه است. خود حضرت از این مسئله بسیار ناراحتند. هیچ شکی نیست که یکی از بزرگترین آرزوهای ایشان در این است که این همدلی میان شیعه بر محور فرج اتفاق بیفتد.

چه باید کرد؟

وحدت قلبی که امام می خواهند نیازمند “وحدت فکر” است. اما وحدت فکر هم که الان  1400 سال است ایجاد نشده است! بنابراین باید ابتدا یک “وحدت ذکر” ایجاد شود (فکر اگر جامد بوَد رو ذکر کن). ..یعنی گروهی از شیعیان که می خواهند به وحدت فکر برسند؛ می بایست هرروز یک ذکر واحد، با هدف وهمتی واحد داشته باشند؛ تا انشاالله مسیرهای بنیانی وجودمان به همدیگر متصل شود؛ وخود به خود به وحدت فکری و وحدت قلبی هم برسیم. (این نکته ی مهم، و مبتنی برروانشاسی دینی دقیقی است)

کدام ذکر؟

ذکری که بخواهد درعالم اثر کند و صفوف شیاطین را پاره پاره کند، می بایست یک ذکر” جمع الجمعی” باشد؛ یعنی بقول عرفا، جامع تمام “حضرات خَمس” باشد؛ وبه بیان دیگر: ذکری لازم است که بر تمام عوالم : ماده واثیر ودخان وملکوت وجبروت هم سیطره داشته، ومنشأ آن در لاهوت وهاهوت، و فراتر از عرش باشد. ظاهراین است که ذکر مقدس لااله الاالله باهمه ی عظمتش اما تا عرش بُرد دارد. پس ذکر قوی تری لازم است که بُرد کامل داشته باشد. این ذکر همان است که طبق آیه ی کریمه ی «ان الله وملائکته یصلون علی النبی» خود خداوند و تمام ملائکه (مقرب و غیرمقرب) هم در آن مشارکت دارند و تمام عوالم یادشده بر محور آن می چرخند؛ جز عالم دنیا [1]

آری بقول عارف بزرگ، آیة الله بهجت اعلی الله مقامه : دراین عالم گشتیم وگشتیم وگشتیم؛ ذکری بالاتر از صلوات نجستیم! بی خود نیست که خود خداوند متعال در میان تمام ذکرهای موجود، این ذکر را انتخاب کرده و تمام ملائکه را هم مامور به آن ساخته است . بنابراین دقت بفرمایید که: تمام عوالم هستی برمحور انسان کامل درحرکت اند؛ اما دراین میان تنها حلقه ی مفقوده، همین عالم دنیاست. لذا خداوند از مومنان هم دعوت می کند که شما هم بیایید وبه این شبکه ی سراسری “ولایت الهی انسان کامل” بپیوندید. چون اگر این حلقه هم کامل شود، آنگاه در زمین نیز جبهه ی ولایت الهی در برابر جبهه ی ولایت شیطان پیروز خواهد شد…در پست های قبلی برخی اسرار وآثار صلوات را عرض کردیم .

( قرار مهدویون: روزی1000صلوات )

لطفا برای شرکت در نهضت صلوات، این دعوت را نشردهید.


1.عالم اثیر و دخان، جزو مراتب دنیا هستند. بعد از این ها، ملکوت شروع می شود؛ و بعد از آن جبروت…همه ی این عوالم (از ملکوت به بعد) تحت ولایت خداوند است جز عالم دنیا که دوقطب ولایت (اهریمنی و الهی) وجود دارد؛ و تمام گرفتاری های تاریخ بشریت نیز از همین قطب طاغوت و اهریمن است. در هرحال، خداوند متعال میزان حاکمیت ولایت الهی درزمین را به عهده ی خود انسان ها گذاشته است؛ و تحقق کامل ونهایی این ولایت نیز تنها وتنها از طریق حاکمیت خلیفة الله امکان پذیر است. هرکدام از ما به خاطر کوتاهی مان در این امر، مسئول ومعاقَب خواهیم بود؛ وآیات و روایات بسیاری بر این حقیقت دلالت و تصریح دارند.

درباره‌ی مهدی مشکات بیاتی

مهدی مشکات بیاتی یکی از پژوهشگران فعال در زمینه ی مهدویت و آخرالزمان می باشد. عمده ی تلاش های علمی او پیرامون موضوع تمدن مهدوی یا تمدن اسلامی صورت گرفته است. ایشان علاوه بر فعالیت های پژوهشی دارای طبع شعر نیز هستند. اشعار ایشان موضوعات مختلفی از قبیل مهدویت و سبک زندگی را دربر می گیرد. (کلیه مطالب این سایت توسط مدیر بارگذاری می شود.)

همچنین ببینید

یوسف ایران زمین - شعری درباره رهبر

حقایق مهمی درباره آیت الله خامنه ای

بسم الله الرحمن الرحیم نکات مهمی درباره آیت الله خامنه ای سلام بر همه‌ی دوستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *