فتنه ی شدیدتر از دجال !

فتنه ی شدیدتر از دجال !

1. عمیره گوید شنیدم که دختر امام حسن مجتبی علیه السلام می گوید:
ظهوری که انتظار آن را می کشید تحقق نخواهد یافت تا اینکه بعضی از شما از بعضی دیگر برائت جوید، برخی از شما برخی دیگر را لعنت کند و بعضی آب دهان به صورت دیگر می اندازد و حتی بعضی نسبت کفر به برخی دیگر می دهد. (بحارالانوار، ج52 ،ص211)
2. عمیره گوید: شنیدم [امام] حسین بن علی (ع) می فرمود: کاری که شما به انتظارش هستید نخواهد شد تا آنکه شما از یکدیگر بیزاری جویید و یکی به رخ دیگری آب دهن بیاندازد و بعضی گواهی بر کفر دیگری دهد و یکی آن دیگری را لعن کند. عرض کردم: در چنین دوران خیری وجود ندارد؟ حسین (ع) فرمود: همه خیر در آن روزگار است که قائم ما قیام می کنید و همه اینها را از میان برمی دارد. (غیبت نعمانی، باب 12، روایت 9، ص 242)

3. مالک بن ضمره نقل می کند: امیرالمومنین علیه السلام فرمودند : ای مالک بن ضمرة چگونه خواهی بود وقتی که شیعیان اینگونه اختلاف می کنند و حضرت دو پنجه مبارکش را درهم کردند . عرض کردم : ای امیرمومنان آن زمان هیچ خیری وجود ندارد .امام فرمودند : تمام خیر در آن زمان است. ای مالک ان موقع قائم ما قیام می کند. (همان، ص 206)

4. امام رضا علیه السلام در این مورد می فرمایند: همانا از کسانی که مدعی مودت ما اهل بیت هستند (ینتحلون مودتنا)، کسی هست که در فتنه‌گری، برای شیعیان ما از دجال شدیدتر است. (راوی) گفتم: برای چه؟ (امام) گفت: به خاطر دوستی با دشمنان ما و دشمنی با دوستانمان. چون چنین شد، حق با باطل آمیخته می‌شود و مؤمن از منافق بازشناخته نمی‌شود. (وسائل الشیعه، ج 16، ص 179)

5. أبان بن تغلب از امام صادق علیه السلام روایت کرده که فرمود: چگونه خواهی بود زمانی که میان دو مسجد (مکه و مدینه؟) جنگ رخ بدهد. و آنگونه که مار به آشیانه خود پناه می برد علم و دانش به گوشه ای خزیده و نهان خواهد شد و شیعیان با یکدیگر اختلاف پیدا کرده و بعضی، برخی دیگر را دروغگو خطاب کرده و برخی، بصورت بعضی دیگر آب دهان خواهند انداخت، عرض کردم: فدایت شوم، آیا آن زمان از خیر خبری نخواهد بود؟ سه بار فرمود، بلکه خیر کامل آن زمان خواهد بود زیرا حضرت مهدی علیه السلام قیام خواهد فرمود. (الکافی، ج 1، ص 340، ح 17)

6. امری که (به آن) چشم دوختید (ظهور مهدی ما) محقق نخواهد شد مگر بعد از به وجود آمدن نشانه های زیر:

  1. بیزاری جستن مؤمن و مسلمان از برادر خویش.
  2. آب دهان به صورت یکدیگر می اندازند.
  3. بعضی شهادت بر کفر بعضی دیگر می دهند.
  4. بعضی از مسلمانان دیگری را لعن می کنند.

می گوید عرض کردم: پس خیری در این زمان نخواهد بود؟ فرمودند: این طور نیست، تمام خیرات و خوبی ها در این زمان است؛ چون قائم ما قیام می کند و تمام صفات مذمومه ذکر شده را از بین می برد. (غیبت نعمانی ص206؛ و بحار ج 52، ص211، ح58)

این مطلبی ست که یکی ازدوستان خواستند اصل وسندش را بنویسم. البته احادیث خیلی بیشتری دراین زمینه وجود داره. ضمنا ماقصد تطبیق قطعی احادیث شریف را نداریم امااگر دربرخی جریان های افراطی شیعه دقت کنید؛ خودتون مصداق واضح اون را می بینید؛ کسانی که به فرموده امام رضا علیه السلام: “ینتحلون مودتنا” یعنی مودت اهل بیت را به نفع خودشون مصادره می کنند و گویی اصلا خودشون را صاحب این امر می پندارند. حال اونکه با دوستان اهلبیت دشمنی کرده وحتی بسیاری از شیعیان و علما وبزرگان وحتی مراجع بزرگ شیعه را تکفیر می کنند! اون هم صرفا به جرم فلسفه خوندن یا دم از اتحاد سنی وشیعه زدن (که این اتحاد، دقیقا روش امیرالمومنیتن صلوات الله علیه بود) و درعوض بادشمنانی که به حریم اهل بیت وحرم مطهر اونها تجاوز وتهدید کرده اند، یا درخفا دوستی می کنند و یا درمورد اونها سکوت می کنند؛ واین از شگفتی های بزرگ روزگار ماست.

خودتون ببینید در روزگار ما چه کسانی در کشورهای سلطه گر و استعمارپیشه، پایگاه زدند وبا حمایت های مختلف اون ها پرچم تکفیر و لعن را علیه مسلمانان جهان برافراشتند (درست مثل همون کاری که وهابیت می کنند) و سرآخر هم کارشون به جایی رسیده که برای نخستین بار مراجع و بزرگان شیعه را هم لعن و تکفیر می کنند. راستی رسالت و فلسفه ی وجودی این ها بجز فتنه گری میان مسلمانان و اختلاف میان شیعیان وسردرگم کردن شیعیان ساده دل چیسـت؟ وچه کسی جز دشمنان اسلام را شاد و نیرومند می کنه؟ شمشیر تیز اون هاتاحالا، برفرق کدام دشمن اسلام وتشیع فرود اومده؟جز برفرق جامعه ی اسلامی وامت تشیع؟… بله «فتنه ی این ها از دجال هم شدیدتر است» و پناه برخدا باید برد.

درباره‌ی مهدی مشکات بیاتی

مهدی مشکات بیاتی یکی از پژوهشگران فعال در زمینه ی مهدویت و آخرالزمان می باشد. عمده ی تلاش های علمی او پیرامون موضوع تمدن مهدوی یا تمدن اسلامی صورت گرفته است. ایشان علاوه بر فعالیت های پژوهشی دارای طبع شعر نیز هستند. اشعار ایشان موضوعات مختلفی از قبیل مهدویت و سبک زندگی را دربر می گیرد. (کلیه مطالب این سایت توسط مدیر بارگذاری می شود.)

همچنین ببینید

دعای فرج

دعای فرج از شب یلدا تا چهل شب هنگام سحر

دعای فرج و انتظار انتظار برای امام ظهور امام زمان، به معنی نشستن نیست. همچنین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *